ЗДОРОВІ СУГЛОБИ – ВАШ АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК І НОВІ ДОСЯГНЕННЯ!
Як подбати про здоров’я суглобів, під час занять спортом?
Подорожі вихідного дня в гори або в ліс, велопрогулянки, ранкові пробіжки навколо озера і пляжний волейбол – способів провести час активно і з користю для здоров’я безліч. Тільки ані задоволення від активного відпочинку, ані нові спортивні звершення неможливі, коли кожен крок відгукується болем в колінах або в спині. Як зберегти здоров’я суглобів, зміцнити їх і підготувати до збільшення навантаження?
Спорт і суглоби: підтримуємо здоровий баланс
Проблеми з суглобами виникають у спортсменів і любителів активного способу життя з ряду причин:
- порушення водно-сольового балансу;
- дисбаланс раціону, акцент на білкової їжі;
- надмірні навантаження та переохолодження;
- травми.
Зберегти активність на довгі роки допоможе дотримання простих правил. Навіть якщо ви не прагнете до яскравих рекордів, а займаєтеся спортом просто для підтримки тонусу, виконання цих рекомендацій допоможе забути про проблеми з суглобами.
- Перед початком тренування розрахуйте навантаження залежно від вашого рівня підготовки, режиму дня, стану здоров’я. Різке підвищення навантажень може призвести до травм.
- Обов’язково робіть розминку перш ніж приступити до основного тренування. Розминка дозволить збільшити рухливість суглобів, прогріти м’язи та уникнути неприємних відчуттів і травм.
- Під час тренування пийте чисту негазовану воду, це допоможе підтримувати правильний водно-сольовий баланс.
- Заздалегідь подбайте про зручний одяг, і, за необхідністю, про захисну екіпіровку.
- Чергуйте вправи та види активності – це допоможе уникнути перевантаження окремих груп м’язів і суглобів.
- Всі тренажери повинні бути відрегульовані під ваші індивідуальні параметри.
- При виникненні болю відразу ж припиніть тренування. Продовження заняття спортом може призвести до посилення симптомів і травми.

Що саме вразливе?
Помилково може здаватися, що найвразливіше місце спортсмена — це м’язи. Величезні щоденні навантаження, різноманітні типи «підсилювачів» призводять до їх швидкого зносу. Насправді, найбільше навантаження на себе беруть суглоби і зв’язки. Будь-яка взята вага, кожне посилене тренування може негативно позначитися на стані опорно-рухового апарату. Лікарі стверджують, що спортсмени і атлети в більшій мірі страждають від хронічних захворювань суглобів, ніж пересічні громадяни нашої країни. З огляду на високу ймовірність пошкоджень, спеціальні препарати для зв’язок і суглобів , неодмінно мають бути присутніми у раціоні спортсмена. У звичайному харчуванні корисні для суглобів речовини міститися в недостатніх пропорціях. Наприклад, кальцій, вітамін С і кремній в невеликих дозах входить до складу, злакових та свіжих овочів. Звісно, настільки маленькі дози не дають бажаного ефекту, тому атлетам необхідно доповнювати свій раціон спеціальними харчовими добавками.
- Глюкозамін сульфат — це натуральна сполука, збагачена білком. Вона володіє основним реставраційним матеріалом при відновленні суглобів. Справа в тому, що глюкозамін сульфат надає організму сировину для генерації мукополісахаридів, що становлять хрящову тканину людини. Атлетам і спортсменам для поповнення корисних елементів рекомендується вживати по 1500 мг сульфату глюкозаміну щодня.
- Хондроїтин сульфат також є одним з основних будівельних елементів хрящової тканини. Завдяки цій сполуці, вода і поживні речовини можуть вільно проходити крізь хрящ. Це особливо важливо для повноцінного функціонування, оскільки кровообіг в хрящовій тканини відсутній. Важливим залишається той факт, що хондроїтин сульфат допомагає кісткам швидше гоїтися після травм. Щоденна доза цієї речовини не повинна перевищувати 900 мг.
- Метилсульфонілметан (більш відомий, як MSM) – природна добавка, яка обов’язково повинна входити в денний раціон будь-якої спортивної людини. Незважаючи на те, що MSM досить легко знайти в звичайних продуктах харчування, це найбільш затребуваний товар в нашому магазині спортивного харчування. Атлетам рекомендується вживати 1-2 гр MSM щодня. При такій дозі речовина активно впливає на швидкість лікування артриту і руйнування сполучних тканин.
- Желатин(колаген). Звісно, мова йде не про харчовий звичайний желатин, а про II тип колагену. Ця речовина — справжній рятівник суглобів при інтенсивних тренуваннях. Колаген обволікає суглоб і запобігає його руйнуванню під час занять спортом.
Безумовно, всі добавки для збереження і регенерації зв’язок і суглобів можна придбати в нашому магазині спортивного харчування .Ми допоможемо зберегти гарне самопочуття.